+48 513 513 144
biuro@edrabiny.pl

Zakup rusztowania elewacyjnego

pon 09 sty 2017

Jak kupować rusztowanie elewacyjne?

RUSZTOWANIA ELEWACYJNE - FASADOWE

Jak kupić rusztowanie dostosowane do swoich potrzeb?

Rynek rusztowań w Polsce mocno się rozbudował na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Trend ten niesie ze sobą tyle samo korzyści dla kupujących,co zagrożeń.

O ile o korzyściach nie warto wspominać – są oczywiste (większa konkurencja,lepsza dostępność,itd.),o tyle o zagrożeniach warto napisać kilka słów.

Błędem,który najczęściej pojawia się w zapytaniach odnośnie zakupu rusztowania elewacyjnego jest pytanie o cenę 1m2.Ta informacja jest istotna w przypadku zapytania o cenę wynajmu rusztowania,natomiast przy zakupie należy kierować się zupełnie innymi kryteriami.

Dla przykładu : zestaw 100m2 rusztowania elewacyjnego możemy otrzymać zawierając w specyfikacji od 11szt. ram podstawowych 2,00m do 20szt takich ram.Wynika to z różnych możliwych opcji montażu i bardzo łatwo wpaść w pułapkę.

Przy zapytaniach powinno się kierować własnymi kryteriami – należy pytać o cenę konkretnego zestawu elementów.Najlepiej przedstawić wymiary interesującego nas rusztowania,czyli jego długość oraz wys.roboczą ,z zaznaczeniem,że życzmy sobie pełen zestaw,który zmontowany zgodny będzie z dokumentacją (DTR).Jeśli uznamy,że niektóre elementy nie będą nam potrzebne – możemy z nich świadomie zrezygnować obniżając tym samym cenę zestawu.

Na szczęście większość podmiotów zajmujących się sprzedażą rusztowań jest w stanie sprostać wymaganiom rynku i w sposób rzetelny przedstawić swoją ofertę.

Należymy do nich również my – zapraszamy do kontaktu!!!

 

Zespół erabiny.pl